Як вибрати якісні парапети /дашки капелюхи накривки/?

Стаття з інформаційного порталу «БудЕксперт» від 06.05.2014р.

джерело http://www.budexpert.ua/content/detail/356

 

Як вибрати якісні парапети /дашки капелюхи накривки/?

На сьогодні вироби з бетону для облаштування подвір’я, несучих зовнішніх конструкцій, а також систем огорожі набувають все більшої популярності  серед споживачів. Парапети, дашки, капелюхи не лише захищають будівельні конструкції від руйнування, але й надають їм довершеності, досконалості та привабливості. Різноманітність форм,  варіантів, кольорів,  а також надійність, міцність та довговічність характеризують бетонні вироби ПП «Еліта плюс ко», які не втрачають своєї якості та зовнішнього вигляду упродовж багатьох років експлуатації.

На підприємстві «Еліта плюс ко» виробляють парапети, дашки, капелюхи і добре знають, якими мають бути ці вироби.

Інформацією про те,  як зробити виріб з бетону міцним і водночас красивим охоче поділився директор цього підприємства.

– П. Юрію, і все ж таки, чим обумовлюється необхідність використання парапетів, дашків та капелюхів ? 

– В першу чергу, кожна людина повинна зрозуміти, що ці вироби є незамінними для захисту будівельної конструкції від впливів зовнішнього середовища, а, отже, від руйнування, суттєво продовжуючи термін їхньої експлуатації. По-друге, вони надають конструкції привабливого естетичного вигляду, гармонійно поєднуючись з особливостями інших споруд чи ландшафту усього об’єкта загалом. З цими виробами будь-яка конструкція виглядає не як безсистемне нагромадження матеріалу, а як довершене та досконале функціональне доповнення до споруд. Тому форма, розміри та колірна гама виробів мають суттєве значення.

 

 

 

 Рис. 1 Дашок бетонний антрацитовий 100х17 /парапет/

 

 

 

 Рис. 2. Дашок бетонний сірий 100х51 /парапет/

 

 

 

 Рис. 3 Дашок бетонний коричневий 100х35 /парапет/

– Які фактори впливають на якісні характеристики бетонних виробів ?

– Насправді, форма значною мірою впливає не лише на захисну, а й на естетичну функцію виробу. Двоскатні дашки і чотирискатні капелюхи, правильно підібрані за розмірами та професійно встановлені, гарантують повноцінний захист огорожі чи парапету на довгі роки. Тому дуже важливо, аби дашок чи капелюх виступали за край конструкції не менше, ніж на 2,5 см по усьому її периметру, тобто з усіх боків. Окрім того, відповідним має бути також ухил виробу, щоб атмосферні опади вільно стікали та не затримувалися на поверхні. Важливе значення має ширина виробу. Наше підприємство виготовляє дашки різних розмірів, які дають можливість перекривати ділянки різної ширини. Отож, серед стандартних є і нестандартні,  виготовлені з урахуванням потреб споживача. Наприклад, ми почали виготовляти дашки шириною 51 см, які вже мають попит серед споживачів, зокрема, будівельних організацій. Влітку будемо виготовляти ще ширші дашки. Що ж стосується капелюхів, то це, як правило, класична квадратна форма та, відповідно, такі розміри: 16х16; 30х30; 39х39; 45х45; 50х50; 57х57; 60х60 см. Однак в нас є й прямокутні чотирискатні капелюхи.

Слід окремо наголошувати споживачеві на фарбуванні виробів, яке, знову ж таки, виконує як захисну, так і естетичну функцію. І тут дуже важливо правильно підібрати фарбу, яка б довго не вигоряла на сонці та не тьмяніла. Тому використовувати бажано лише спеціальну фарбу для бетону. Боятися ушкодження пофарбованих виробів не слід, оскільки при фарбуванні виробів на замовлення клієнта ми додаємо необхідну йому фарбу для подальшого догляду за виробами та забезпечуємо продаж фарби надалі в разі такої потреби.

 

 

 

Рис. 4 Капелюх бетонний “Класичний” 60х60х16 /парапет/

 

 

 

Рис. 5 Капелюх бетонний “Фігурний” 50х50х18 коричневий /парапет/

 

 

 

Рис. 6 Капелюх бетонний “Класичний” 57х57 см

– За якими ознаками споживач може відрізнити якісний виріб від неякісного ?

– Якісний виріб, виготовлений за усіма вимогами технологічного процесу,  має гладку поверхню. Це означає, що цей виріб має бути вібролитий, а не вібропресований. Наявність шорсткої поверхні є характерною ознакою останнього. Вібропресований бетон є дуже пористим з великою кількістю дрібних порожнин як на поверхні, так і всередині виробів. Внаслідок цього він пропускає та поглинає багато води під час дощу. Найгірше, що при замерзанні ця вода перетворюється на лід, розширюється всередині виробу і руйнує його.

Для виготовлення дашків, капелюхів та парапетів ми використовуємо технологію вібролиття, яка й гарантує високу якість виробів, гладку поверхню і мінімальну гігроскопічність.

Іншим важливим фактором є колір виробу. Ми не фарбуємо виріб у масі, оскільки будь-які домішки до бетонної суміші, у такому випадку пігмент, лише погіршують якість бетону: що більше пігменту, то гірше. Така технологія є прийнятною для тротуарної плитки, але не для захисного бетонного виробу. Колір у такому разі буде “вигоряти” і швидко втратить свій вигляд.

Ми фарбуємо наші вироби спеціальною фарбою для бетону, яка утворює на поверхні додатковий захисний шар. Окрім того, ця фарба не “вигоряє”, завдяки чому наша продукція має привабливий вигляд.

Компоненти, які використовує виробник, становлять основу якісного виробу. Добре розуміючи, що на якості економити не можна, для виготовлення дашків, капелюхів та парапетів ми використовуємо лише митий пісок, гранітний щебінь, безшлаковий цемент марки М-500, відповідні пластифікатори, гідрофобізатори та протиморозні добавки. Цим досягається висока якість і довговічність наших виробів. У цьому, до речі, вже переконалися наші покупці.

Рис. 7 Капелюх бетонний червоний 39х39 із кулею (фото після дощу)

–  Які ж все-таки переваги мають бетонні вироби над аналогічними за призначенням, але з інших матеріалів? 

– По-перше, вібролиті бетонні вироби є дуже зручними: їх легко демонтувати та замінити.  По-друге, їх також дуже легко ремонтувати при найменших ознаках чи слідах руйнування. Ви просто берете клейову чи бетонну суміш з протиморозною добавкою, наносите її шпателем та шліфуєте. Після цього виріб слід пофарбувати. Можна також і покрити лаком для бетону, але, на мою думку, фарба утворює надійніший захисний шар, а кількаразове фарбування створює лише додатковий захист та додає виробу міцності. По-третє, бетонні вироби можна застосовувати на нестандартних поверхнях, адже бетон можна обрізати та надати йому необхідної форми. Це особливо корисно у місцях, де основа покриття є нерівною, де сходяться різні площини, або там, де покриття йде хвилями. Окрім того, бетон на відміну від металу не іржавіє та не деформується від сонця чи холоду.

Рис. 8 Дашок бетонний антрацитовий 100х40 /парапет/
– На скільки трудомістким є процес укладання парапетів та дашків? На що слід звертати увагу?   

–  На мою думку,  професійна бригада зробить цю роботу швидко і якісно,  але укласти вищевказані бетонні вироби може власноруч кожен добрий господар, який якоюсь мірою володіє ручним будівельним інструментом та болгаркою.

При укладанні парапетів та дашків слід звернути увагу на те, аби ці вироби мали крапельнички, які, фактично, відрізають можливість для потрапляння крапель води під парапет. Крапельнички легко прорізати болгаркою паралельно до краю виробу. Я рекомендую у процесі укладання використовувати кольорову фугу для оброблення швів, яка не пропускатиме воду. Це і практично, і красиво. Бетонні вироби слід фарбувати з метою захисту та естетичної привабливості. Для встановлення потрібно використовувати суміші для зовнішніх робіт, що містять протиморозні добавки. Окрім того, необхідно подбати про те, щоб виробник забезпечив покупця невеликою кількістю фарби. Таким чином, краї підрізаних бетонних елементів можна буде підфарбувати.

Рис. 9 Капелюх бетонний “Класичний” сірий 45х45см /парапет/
– Чого слід остерігатися споживачам при виборі бетонних виробів?

– Досить часто на практиці, прагнучи здешевлення бетонних виробів, несумлінні виробники вдаються до різних «хитрощів». В першу чергу, економлять на матеріалах, використовуючи або надто дешеві, або взагалі неприйнятні для виробництва бетонних виробів. Наприклад, використовують брудний щебінь або річковий камінь з округлими камінцями, який погіршує міцність бетону і згодом призводить до розламування виробу. Або ж до бетонної суміші додають цемент із великою кількістю шлакових домішок, внаслідок чого бетон має надто темний відтінок. Часто-густо такі виробники використовують пісок із глиною із ближньої копанки, а глина, як бомба уповільненої дії, обов’язково дасть про себе знати взимку. Недобросовісні виробники дуже часто невиправдано збільшують частку дешевих наповнювачів у складі бетону, порушуючи таким чином технологію виготовлення бетонних виробів. Наприклад, замінюють певну кількість щебеню на пісок, кількість цементу при цьому залишається сталою, а якість бетону  «падає» до неприпустимого рівня.

Потрібно пам’ятати, що в основі виробу повинен бути щебінь із гострими, нерівними гранями, а пісок у бетоні є лише наповнювачем, який заповнює об’єм між щебенем. Не повинно бути навпаки!

Звичайно ж, споживачеві усього цього не видно, однак при ретельному дослідженні чи перевірці виробу такі речі можна побачити неозброєним оком. Ще гірше, коли придбаний виріб починає руйнуватися просто на очах.

На нашу думку, бетонний виріб, як і будь-який будівельний матеріал «не любить» економії, оскільки призначений для довготривалого використання. Тому ми радимо споживачам  купувати бетонні вироби у «перевірених» виробників і не спокушатися на низьку ціну, за якою приховується низька якість. Слід пам’ятати, що вигода від дешевшого виробу не покриє збитки від його заміни через короткий термін експлуатації останнього. Споживачу знову доведеться платити за нові вироби, їхнє доставлення, демонтаж та монтаж, а це не лише додаткові витрати, але й зайві клопоти.

Рис. 10 Капелюх бетонний “Медуза” червоний 45х45х11 /парапет/

Спілкувалася Людмила ДЕМЧУК