Зелений кредит від УкрСиббанку

Зелений кредит

Не чекайте на погоду,

Спіть спокійно до світанку,

І купуйте при нагоді

Із кредитом УкрСиббанку!

Зелений кредит від УкрСиббанку:

Для оформлення кредиту необхідно:

– вік від 21 до 65 років;

– паспорт громадянина України та ідентифікаційний код;

офіційне чи неофіційне працевлаштування (довідка про доходи не потрібна ).

Як оформити кредит:

з’ясувати у менеджерів интернет-магазина наявність товару;

– зарезервувати товар – отримати рахунок-фактуру;

відвідати зручне для Вас відділення УкрСиббанку.

Умови кредитования «2% за платіж»:

перший внесок не менше ніж 10% від вартості товару;

– сума кредиту від 300 до 15000 грн.;

термін кредитування – от 3 до 24 месяцев;

– разова комісія (в тіло кредиту) – 2% від початкової суми кредиту.

щомісячна комісія2,00% в місяць;

– дострокове погашення без додаткових комісій;

– місцева реєстрація не обов’язкова.

Кредит пропонує АТ “УкрСиббанк” Лицензия НБУ №75 от 28.12.2009р. Всі види банківських послуг. БНП Париба Груп.

В залежності від ризикової політики банку, покупцеві може бути запропонована покупка страховки від нещасного випадку. Банки не кредитують в Донецькій і Луганській областях, АРК Крим.

Інформаційна лінія АТ «УкрСиббанк»: 0 800 505 800

(безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні)

Переваги тротуарної плитки

Переваги тротуарної плитки

З давніх часів людина вмощувала дороги каменем. З часом на зміну класичній бруківці прийшла тротуарна плитка. Тротуарна плитка призначена для збірного покриття тротуарів, пішохідних і садово-паркових доріжок, пішохідних площ, пішохідних доріжок котеджних, дачних і садових участків. Різномаїття виробів  за необхідністю доповнюється поребриками, бордюрами та водостоками. Широкий вибір форм і багата кольорова гамма роблять тротуарну плитку дуже популярною. Висока морозостійкість і міцність забезпечують багаторічний строк служби тротуарної плитки. Тротуарна плитка – це будівельний матеріал, який дозволяє виконувати мощення площадок будь-яких розмірів і форм.

Переваги тротуарної плитки

Економічність

Тротуарна плитка – дуже технологічний матеріал, адже її мощення можна здійснювати вручну чи за допомогою плитковкладальних машин. Обслуговування і доглядтротуарного покриття вимагає мінімальних затрат. За необхідності плитку можна частково чи повністю демонтувати ( наприклад, для ремонта підземних коммунікацій ), а згодом вмостити знову. Строк служби якісно вкладеної тротуарної плитки складає 30 років. (оскільки морозостійкість бруківки складає 200 циклів). Завдяки пористій структурі вода проходить крізь плитку в дренажно-гравієву основу, в той час як поверхня плитки залишається сухою і не руйнується.Тротуарна плитка має низьку здатність до зтирання і є стійкою до дії лугів і хімічних речовин.

Зручність і експлуатаційні властивості

Шорстка лицьова поверхня типу “шагрень” забезпечує найменшу слизькість в негоду. Плитка довговічна, має збільшену стійкість до впливу механічних, фізичних і хімічних факторів. Це дозволяє використовувати її для мощення об’єктів, які знаходяться під впливом механічних навантажень в умовах значних температурних коливань. Вода не збирається на поверхні плитки, а опускається в грунт. Наявність в основі гравія (щебня) не дозволяє воді підніматися догори. На поверхнітротуарної плитки не буває калюж. Наявність зазорів дозволяє вологості вільно проходити і випаровуватися крізь плиточні покриття і виключає утворення під покриттям водяних дзеркал.

Екологічність

Традиційне асфальтне покриття при нагріванні понад 250 С розм’якшується і виділяє в атмосферу канцерогенні токсичні смоли. Тротуарна плитка при звичайному кліматичному нагріванні не розм’якшується і зберігає свої конструктивні властивості, забезпечуючи стабільну міцність. Тротуарна плитка не виділяє, на відміну від асфальту, летючих шкідливих речовин. На відміну від асфальту тротуарне покриття екологічно бездоганне, не порушує природню необхідність зелених насаджень у газо- і водообміні, що має позитивні наслідки на зовнішньому вигляді будинків і здоров’ї громадян.
У гарячі літні дні температура поверхні бетонної тротуарної плитки значно нижча в порівнянні із температурою асфальтового покриття.

Естетичність

Кольорова гамма тротуарної плитки різноманітна, а якість пігментів, які використовуються для її виробництва, забезпечує збереження насиченості кольорів.Тротуарне покриття органічно доповнить дизайн будь-якого об’єкта. Використовуючи кольорові комбінації і різноманітні варіанти мощення можна здійснити всі свої ідеї з благоустрою присадибної территорії, виконати складні багатоколірні узори чи виложити плитку як “килим”.
Можна виконати розмітку площадки, яка не буде змиватися (наприклад, в місцях парковки автомашин чи на автозаправках), при цьому не потрібно використовувати фарбу. Об’єкт набуває нестандартного, індивідуального, привабливого вигляду.
Наша плитка – це не сірість, яку Ви звикли бачити на тротуарах, це високоякісний, екологічно чистий і привабливий дорожній матеріал із багатою кольоровою гаммою.

Мощення плиткою

Мощення плиткою

Сучасні технологіі пропонують нові матеріали для мощення пішохідних доріжок. На вітчизняному ринку, наприклад, представлено декілька видів тротуарної плитки, яка відрізняється технологією виготовлення, міцністю і довговічністю. Продукція останніх років істотно переважає ту продукцію, яка випускалася раніше, за якістю зовнішнього вигляду і за структурою матеріалу. Одна з проблем бетонного покриття – це їх відносна недовговічність. Відомо, що бетон складається із в’яжучого (цемент) і наповнювача (бутовий камінь, щебінь, пісок та ін.). При цьому надійніші ті марки бетона, у яких для виготовленнявикористовують наповнювачі більш тонких фракцій і цементи більш високих марок (500-700). В таких бетонах менше пор, як наслідок, в них менше водопоглинання і більша стійкість до замороження/розмороження.

Одна з суттєвих причин нестійкості цього будівельного матеріалу – раковиноутворююча діяльність води при “затворенні” бетону. Використання тонких фракцій цементу і спеціальних наповнювачів, запобігання випаровуванню води з дозріваючого бетону або примусове звільнення від води при формуванні дають можливість отримати щільнішу і міцнішу структуру. Щоб загальмувати утворення раковин, бетони, які дозрівають, покривають водонепроникними матеріалами. Тоді раковини поступово заповнюються гідратованим цементом.

При виготовленні тротуарної плитки використовують різноманітні безарматурні технології, які забезпечують видалення води з матеріалу. Перш за все це безперервна вібрація, пресування із тиском у декілька атмосфер та інші. В залежності від технології виготовлення плитки її поділяють на вібропресовану і вібролиту.

Вібропресовану плитку виготовляють на цілому ряді вітчизняних заводів переважно за іноземними технологіями і на іноземних теноліогічних лініях. Ланцюжок операцій повинен включати вібрацію, пресування і витримку в паровій термокамері (48 годин). Нажаль, далеко не всі виробники вібропресованої плитки дотримуються повної технології її виготовлення.

Вібропресована плитка випускається у декількох кольорах, від самої дешевої – сірої до найбільш дорогої – зеленої. Різною може бути і товщина плитки (50-80 мм), що теж відбивається на ціні. Значно багатше спектр форм. Це й прямокутні вироби (“бруківка”, “цегла”, “універсал”), і квадратна плитка із різноманітними рельєфними малюнками, і фігурні плитки “хвиля”, “катушка”, “соти” та інші). Вирізи і виступаючі частини декількох фігурних плиток підходять одне до другого, як ключ до колодки, що, з одного боку, створює декоративний ефект, а з другого – втримує доріжку від розповзання, оскільки плитки зчіпляються одна з одною. Число плиток для мощення 1 м. кв. залежить від їх форм, але, переважно, їх кількість коливається від 11 до 50 шт.

Вібропресована плитка потребує обов’язкового бордюрного обмощення, правильного вкладання на пісчану подушку і запобігання від водяних струй з водостоків. Посередньо переносять вібропресовані плитки зиму і механічні ушкодження (удар).

Вібролита плитка міцніша, але й дорожча. Метод вібролиття дозволяє знизити кількість раковин у бетоні до мінімума. Процес виготовлення виключає пресування і термічну обробку, внаслідок чого плитка “дозріває” цілий місяць. Є відмінності й у складі суміші: замість піска і дрібного щебня вона містить гранітну крихту і пластифікатори. Вібролита плитка на відміну від вібропресованої має гладку глянцеву поверхню, а міцність доріжки, яка викладена такою плиткою, значно вища. Таким чином вібролиту плитку доцільно виготовляти товщиною від 25 до 60 мм. Міцність вібропресованої плитки товщиною 80 мм ідентична міцності  вібролитої плитки товщиною 60 мм. Однак, незважаючи на високу міцність вібролитої плитки, для подовження строку її служби потрібно дотримуватися технології мощення. Слід уникати мощення, за яким вода могла б застоюватися між плитками, – в цьому випадку сезонне заморожування/розморожування виявиться шкідливим для покриття. Запобігти накопиченню води можна, якщо в якості підложки використовувати пісок або ретельно зацементувати міжплиточні простори. В будь-якому випадку доцільно вкладати плитку таким чином, щоб від центру до краю утворювався ухил, а між краєм і бордюром залишалося місце для водостоків. Правильно вкладена плитка прослужить довго.

Індивідуальний підхід

Індивідуальний підхід

Відійшли в минуле ті часи, коли усе було однаковим і нецікавим. Сьогодні покупець має можливість вибирати ті товари, які відповідають його потребам і можливостям. Разом із тим з’являються нові ідеї, нові підходи до традиційних завдань благоустрою. Ми прагнемо рухатися у ногу із часом, беремо на озброєння нові технології – усе це заради того, аби встигати за Вашими бажаннями!

Нам часто доводиться зустрічатися із особливими потребами наших покупців. Це й цікаві ідеї, нестандартні розміри і дизайнерські рішення. Завдяки Вам, ми вдосконалюємося і розвиваємося!

Ласкаво просимо! Так ми ставимося до нових викликів, які пропонують нам щодня Ваші потреби. Якщо Ви не знайшли те, що шукали, зверніться до нас і ми спробуємо допомогти Вам втілити свої ідеї в реальність. Саме індивідуальний підхід до кожного клієнта вирізняє нас серед інших. Ми запропонуємо Вам розмаїття форм і кольорів, широкий вибір і уважне ставлення наших працівників.

З великою повагою,

адміністрація сайту.

тротуарна плитка бруківка

Як правильно самостійно викласти тротуарну плитку бруківку

Як правильно самостійно викласти тротуарну плитку бруківку

Як викласти тротуарну плитку-бруківку своїми руками. Усі важливі нюанси.

Викладання плитки-бруківки є стандартною послідовністю певних дій. Можете викласти тротуарну плитку самі, можете запросити кваліфікованих майстрів – під ключ, можете винайняти  некваліфікованих робочих і контролювати їх роботу.

А для того, щоб не засмучуватися від результу, варто дотримуватися стандартної послідовності з укладання тротуарної плиткиі розуміти що й для чого робиться:

1. Розмітка ділянки
Забийте в землю кілочки. Натягніть між  ними шнур або товсту нитку. Спробуйте уявити як усе буде виглядати. Уявіть куди буде зтікати вода з даху і ринви. Куди виходять водостічні труби і в яку сторону йде ухил. Де і яким буде навантаження на тротуарну плитку /бруківку/. Адже від цього залежить розрахунок товщини основи покриття і її складові.

2. Демонтажні роботи
Земля при намоканні стає пластичною і продавлюється тротуарною плиткою /бруківкою/. Як наслідок – постійний бруд на поверхні тротуарної плитки /бруківки/. З часом тротуарна плитка /бруківка/ «потоне» в грунті. Земля добре утримує вологу, відповідно при заморожуванні-розморожуванні дуже сильно змінюється в об’ємі. Це згодом приводить до руйнування покриття. Окрім того земля не дозволяє воді проходити нижче – відповідно калюжі на доріжках будуть триматися навіть при невеликому дощі. З тієї ж причини не бажано залишати під тротуарною плиткою /бруківкою/ іншу основу, яка не пропускатиме воду: асфальт, бетонна стяжка і т.п.

 1. Планування ділянки
  Ділянка в різних місцях неоднорідна і має певних рельєф. Таким чином десь треба зняти лишній грунт, а десь навпаки підсипати для того щоб отримати рівну основу. Якщо не потрібно прив’язуватися до певних висот, то можна заглибитися у грунт приблизно на 8-15 см (глибина коливається в тому числі від загальної товщини основи для тротуарної плитки /бруківки/). Глибина на яку ви будете заглиблюватися також залежить від горизонтальної площини в рівень із якою Ви хочете викласти тротуарну плитку /бруківку/. Після зняття/підняття грунту проводять його ретельне трамбування. Підсипку слід робити піском. Підсипати землею неможна. Всі місця підсипки додатково і ретельно трамбуються.

Рекомендації: Перед трамбуванням поливайте поверхню до утворення калюж. Мокрий грунт і пісок легше втрамбувати.

Рекомендації: В залежності від того, як Ви плануєте використовувати покриття тротуарною плиткою /бруківкою/ товщина основи може складати у втрамбованому вигляді від 8 до 15 см.  Для автотранспорту плануйте основу 12-15 см. Для тротуарних/пішохідних зон плануйте 8-10 см під основу. Різницю в навантаженні на основу покривають не піском, а щебенем, оскільки саме він розподіляє і передає навантаження на грунт.

Рекомендації: Пам’ятайте також про товщину самої тротуарної плитки /бруківки/, коли плануєте вихід в певну горизонтальну площину. Бруківка, яка використовується для дорожнього покриття може мати товщину від 4.5 до 6 см (якщо виготовлена за технологією вібролиття). У випадку використання вібропресованої плитки для доріг слід використовувати бруківку товщиною від 6 до 8 см. Вібропресовану плитку товстішу від 8 см доцільно використовувати лише для вантажних автомобілів вантажопідйомністю понад 30 тон. Бетонні тротуарні плитки (для пішохідних зон) можуть мати товщину від 2.5 до 3 см. В окремих випадках для пішохідних зон можна використати і товстішу плитку, але це недоцільно і здорожчує вартість покриття (товстіше – це дорожче) і робіт (оскільки доведеться знімати грунт глибше ніж для тротуарної плитки).Використовувати для пішохідних зон і доріжок бруківку товщиною 6  і більше см не рекомендується.

 1. Установка бордюрів/поребриків
  Виставляємо бордюри/поребрики в залежності від їх призначення на потрібну висоту по рівню і шнуру.  Виставлені бордюри/поребрики засипаємо в основі спеціально підготовленою сумішшю цемент:пісок – 1:3. Ретельно закріпляємо навколо, застосовуючи воду і трамбування.Детальніше про установку поребриків/бордюрів тут.
 2. Основа для укладання плитки
  Тротуарна плитка /бруківка/ має лежати на тому, що не буде зміщуватися чи руйнуватися під нагрузкою від руху автомобілів/пішоходів, а також на тому, що буде якнайкраще пропускати крізь себе воду і при цьому не буде деформуватися від морозу.Тротуарна плитка /бруківка/ має лежати на такій основі-подушці, яка не дасть великої чи нерівномірної усадки в процесі експлуатації.Найнижчий прошарок нашої основи буде складати – пісчана подушка. Головне її завдання вирівняти дно для нашої основи і дренувати воду з верхніх прошарків основи.

Наступний і другий прошарок – щебінь. Призначення щебня – розподіл навантаження на якомога більшу площу основи. Під час трамбування наступного пісчаного прошарку пісок заповняє проміжки між щебнем і утворюється їх суміш. Пісок в цій суміші виконує функцію наповнювача, тобто фіксує окремі частки щебня, не дозволяє їм зміщуватися. Товщина щебеневого прошарку залежить від призначення: для автомобілів більше щебня, для пішоходів менше.

Останній прошарок основи – (крім функції наповнення проміжків 2го прошарку із щебнем) є вирівнюючим і складається із суміші піску і цементу. На 5 тачок піску дають 1 мішок (50кг) цементу. Цю суміш слід гарно вимішати насухо, засипати на щебінь і ретельно втрамбувати.

Звичайно Вся ця основа буде працювати довго і надійно за умови ретельного пошарового трамбування.

Рекомендації: Пам’ятайте, що цемент і пісок, втягуючи вологу з повітря, вступють в реакцію і твердіють. Тому не замішуйте наперед багато суміші. Суміш краще наносити по рейках/трубах/направляючих за допомогою правила (або дошки). Щоб укладання пройшло легше – дайте суміші устоятися, але не допускайте потрапляння води або дощу на суміш до укладки тротуарної плитки /бруківки/.

Рекомендації: Геотекстиль (геотекстильное полотно) – нетканий матеріал з волокон поліпропілена. Його задача – пропускаючи крізь себе воду, не давати змішуватися різним прошаркам основи. Загалом слід розуміти, що при певних навантаженнях щебінь «потоне» в піску, а пісок і щебінь «потонуть» в грунті. Тому, особливо якщо у Вас глинистий/масний грунт, то під перший прошарок основи необхідно покласти геотекстиль. Якщо Ви передбачаєте підвищені нагрузки на основу (заїзд або стоянка важкого автотранспорту), тоді Вам доведеться положити геотекстиль і на пісок під щебеневий прошарок. Якщо ж нагрузка на основу буде помірною (у випадку пішохідних зон), геотекстиль можна не стелити. Також геотекстиль буде корисним елементом, який запобігатиме проростанню трав між швами тротуарної плитки /бруківки/. В такому випадку його слід постелити під тротуарну плитку /бруківку/.

Якщо Ви все зробили вірно, то в Вас має вийти достатньо тверда рівна поверхня, на яку можна викладати бетонну тротуарну плитку /бруківку/.


 1. Укладання бетонної тротуарної плитки/бруківки

  Починайте укладання за шнуром від кута або бордюрів. Якщо слід викласти велику площу, то знову використовуйте шнур через декілька рядів. Залишайте зазори між тротуарною плиткою /бруківкою/ для швів. Шви дозволяють нівелювати власні помилки при укладанні і до того ж вони служать дренажем. Після укладання шви між тротуарною плиткою /бруківкою/замітаються чистим піском (без цемента).Часом у шви закладають суміш піска і цемента, але слід розуміти, що в такому разі шви не будуть дренувати воду, а поверхня тротуарної плитки /бруківки/ може бути сильно засмічена залишками суміші і втрать свій зовнішній вигляд. Однак таке заповнення швів може використовуватися там, де в якості основи використовується бетон і водовідвід не може здійснюватися за допомогою дренажу, а відбувається лише за рахунок ухилу.

Рекомендації: Якщо Ви викладаєте тротуарноу плитку /бруківку/ біля будинку, хочете зробити все з «душею», облаштовуйте ухил поверхні для відведення дощової води. Задайте шнуром ухил всіх прошарків основи і покриття із розрахунком 1см ухилу на кожний 1м шнура. В найнижчій точці/линії (обов’язково перед гаражем/будинком, який знаходиться нижче дороги) покриття зробіть водовідвід за допомогою водостоків.

Рекомендації: Якщо тротуарну плитку /бруківку/ доведеться обрізати, то найкраще для цього підійде “болгарка” із встановленим диском для каменю. Ще краще, якщо диск буде не суцільним, а з проміжками. Це допоможе краще виштовхувати залишки бетону з місця розрізання.

Бруківку додатково слід втрамбувати віброплитою із резиновою або силіконовою підкладкою. Така трамбовка нівелює перепади тротуарної плитки /бруківки/ по висоті (перепади понад 2мм є недопустимими). Якщо немає віброплити, доведеться трамбувати вручну кожну тротуарної плитки /бруківки/ киянкою (молотком із резиновим бойком).

Чим ретельніше і уважніше Ви виконаєте усі етапи робіт, тим довше будете жити без ремонту.

 

Як вибрати якісні парапети /дашки капелюхи накривки/?

20.05.2014
Як вибрати якісні парапети /дашки капелюхи накривки/?

Стаття з інформаційного порталу «БудЕксперт» від 06.05.2014р.

джерело http://www.budexpert.ua/content/detail/356

Як вибрати якісні парапети /дашки капелюхи накривки/?
На сьогодні вироби з бетону для облаштування подвір’я, несучих зовнішніх конструкцій, а також систем огорожі набувають все більшої популярності  серед споживачів. Парапети, дашки, капелюхи не лише захищають будівельні конструкції від руйнування, але й надають їм довершеності, досконалості та привабливості. Різноманітність форм,  варіантів, кольорів,  а також надійність, міцність та довговічність характеризують бетонні вироби ПП «Еліта плюс ко», які не втрачають своєї якості та зовнішнього вигляду упродовж багатьох років експлуатації.
На підприємстві «Еліта плюс ко» виробляють парапети, дашки, капелюхи і добре знають, якими мають бути ці вироби.
Інформацією про те,  як зробити виріб з бетону міцним і водночас красивим охоче поділився директор цього підприємства.
– П. Юрію, і все ж таки, чим обумовлюється необхідність використання парапетів, дашків та капелюхів
– В першу чергу, кожна людина повинна зрозуміти, що ці вироби є незамінними для захисту будівельної конструкції від впливів зовнішнього середовища, а, отже, від руйнування, суттєво продовжуючи термін їхньої експлуатації. По-друге, вони надають конструкції привабливого естетичного вигляду, гармонійно поєднуючись з особливостями інших споруд чи ландшафту усього об’єкта загалом. З цими виробами будь-яка конструкція виглядає не як безсистемне нагромадження матеріалу, а як довершене та досконале функціональне доповнення до споруд. Тому форма, розміри та колірна гама виробів мають суттєве значення.

 Рис. 1 Дашок чорний 50х18 /парапет/

 Рис. 2. Дашок 49х51х11 /парапет/

 Рис. 3 Дашок жовтий 39х27 /парапет/
– Які фактори впливають на якісні характеристики бетонних виробів ?
– Насправді, форма значною мірою впливає не лише на захисну, а й на естетичну функцію виробу. Двоскатні дашки і чотирискатні капелюхи, правильно підібрані за розмірами та професійно встановлені, гарантують повноцінний захист огорожі чи парапету на довгі роки. Тому дуже важливо, аби дашок чи капелюх виступали за край конструкції не менше, ніж на 2,5 см по усьому її периметру, тобто з усіх боків. Окрім того, відповідним має бути також ухил виробу, щоб атмосферні опади вільно стікали та не затримувалися на поверхні. Важливе значення має ширина виробу. Наше підприємство виготовляє дашки різних розмірів, які дають можливість перекривати ділянки різної ширини. Отож, серед стандартних є і нестандартні,  виготовлені з урахуванням потреб споживача. Наприклад, ми почали виготовлятидашки шириною 51 см, які вже користуються попитом серед споживачів, зокрема, будівельних організацій. Влітку будемо виготовляти ще ширші дашки. Що ж стосується капелюхів, то це, як правило, класична квадратна форма та, відповідно, такі розміри: 16х16; 30х30; 39х39; 45х45; 50х50; 57х57; 60х60 см. Однак в нас є йпрямокутні чотирискатні капелюхи.
Слід окремо акцентувати увагу споживача на фарбуванні виробів, яке, знову ж таки, виконує як захисну, так і естетичну функцію. І тут дуже важливо правильно підібрати фарбу, яка б довго не вигоряла на сонці та не тьмяніла. Тому використовувати бажано лише спеціальну фарбу для бетону. Боятися ушкодження пофарбованих виробів не слід, оскільки при фарбуванні виробів на замовлення клієнта ми додаємо необхідну йому фарбу для подальшого догляду за виробами і забезпечуємо продаж фарби у подальшому в разі такої потреби.

Рис. 4 Капелюх 60х60х16 /парапет/

Рис. 5 Капелюх фігурний 50х50х18 коричневий /парапет/

Рис. 6 Капелюх 57х57 із кулею
– За якими ознаками споживач може відрізнити якісний виріб від неякісного ?
– Якісний виріб, виготовлений за усіма вимогами технологічного процесу,  має гладку поверхню. Це означає, що цей виріб має бути вібролитий, а не вібропресований. Наявність шорсткої поверхні є характерною ознакою останнього. Вібропресований бетон є дуже пористим з великою кількістю дрібних порожнин як на поверхні, так і всередині виробів. Внаслідок цього він пропускає та поглинає багато води під час дощу. Найгірше, що при замерзанні ця вода перетворюється на лід, розширюється всередині виробу і руйнує його.
Для виготовлення дашків, капелюхів та парапетів ми використовуємо технологію вібролиття, яка й гарантує високу якість виробів, гладку поверхню і мінімальну гігроскопічність.
Іншим важливим фактором є колір виробу. Ми не фарбуємо виріб у масі, оскільки будь-які домішки до бетонної суміші, у даному випадку пігмент, лише погіршують якість бетону: що більше пігменту, то гірше. Така технологія є прийнятною для тротуарної плитки, але не для захисного бетонного виробу. Колір у такому разі буде “вигоряти” і швидко втратить свій вигляд.
Ми фарбуємо наші вироби спеціальною фарбою для бетону, яка утворює на поверхні додатковий захисний шар. Окрім того, ця фарба не “вигоряє”, завдяки чому наша продукція має привабливий вигляд.
Компоненти, які використовує виробник, становлять основу якісного виробу. Добре розуміючи, що на якості економити не можна, для виготовлення дашків, капелюхів та парапетів ми використовуємо лише митий пісок, гранітний щебінь, безшлаковий цемент марки М-500, відповідні пластифікатори,  гідрофобізатори та протиморозні добавки. Цим досягається висока якість і довговічність наших виробів. У цьому, до речі, вже переконалися наші покупці.

Рис. 7 Капелюх 39х39 із кулею
–  Які ж все таки переваги мають бетонні вироби над аналогічними за призначенням, але з інших матеріалів? 
– По-перше, вібролиті бетонні вироби є дуже зручними: їх легко демонтувати та замінити.  По-друге, їх також дуже легко ремонтувати при найменших ознаках чи слідах руйнування. Ви просто берете клейову чи бетонну суміш з протиморозною добавкою, наносите її шпателем та шліфуєте. Після цього виріб слід пофарбувати. Можна також і покрити лаком для бетону, але, на мою думку, фарба утворює надійніший захисний шар, а кількаразове фарбування створює лише додатковий захист та додає виробу міцності. По-третє, бетонні вироби можна застосовувати на нестандартних поверхнях, адже бетон можна обрізати і надати йому необхідної форми. Це особливо корисно у місцях, де основа покриття є нерівною,  де сходяться різні площини, або там, де покриття йде хвилями. Окрім того, бетон на відміну від металу не іржавіє та не деформується від сонця чи холоду.

Рис. 8 Дашок 40х41х8 /парапет/
– На скільки трудомістким є процес укладання парапетів та дашків? На що слід звертати увагу?   
–  На мою думку,  професійна бригада зробить цю роботу швидко і якісно,  але укласти вищевказані бетонні вироби може власноруч кожен добрий господар, який якоюсь мірою володіє ручним будівельним інструментом та болгаркою.
При укладанні парапетів та дашків слід звернути увагу на те, аби ці вироби мали крапельники, які, фактично, відрізають можливість для потрапляння крапель води під парапет. Крапельники легко прорізати болгаркою паралельно до краю виробу. Я рекомендую у процесі укладання використовувати кольорову фугу для оброблення швів, яка не пропускатиме воду. Це і практично, і красиво. Бетонні вироби слід фарбувати з метою захисту і естетичної привабливості. Для встановлення потрібно використовувати суміші для зовнішніх робіт, що містять протиморозні добавки. Окрім того, необхідно подбати про те, щоб виробник забезпечив покупця невеликою кількістю фарби. Таким чином, краї підрізаних бетонних елементів можна буде підфарбувати.

Рис. 9 Капелюх 50х50х15 /парапет/

Рис. 9 Капелюх 50х50х15 /парапет/
– Чого слід остерігатися споживачам при виборі бетонних виробів?
– Досить часто на практиці, прагнучи здешевлення бетонних виробів, несумлінні виробники вдаються до різних «хитрощів». В першу чергу, економлять на матеріалах, використовуючи або надто дешеві, або взагалі неприйнятні для виробництва бетонних виробів. Наприклад, використовують брудний щебінь або річковий камінь з округлими камінцями, який погіршує міцність бетону і згодом призводить до розламування виробу. Або ж до бетонної суміші додають цемент із великою кількістю шлакових домішок, внаслідок чого бетон має надто темний відтінок. Часто-густо такі виробники використовують пісок із глиною із ближньої копанки, а глина, як бомба уповільненої дії, обов’язково дасть про себе знати взимку. Недобросовісні виробники дуже часто невиправдано збільшують долю дешевих наповнювачів у складі бетону, порушуючи таким чином технологію виготовлення бетонних виробів. Наприклад, замінюють певну кількість щебеню на пісок, кількість цементу при цьому залишається сталою, а якість бетону  «падає» до неприпустимого рівня.
Потрібно пам’ятати, що в основі виробу повинен бути щебінь із гострими, нерівними гранями, а пісок у бетоні є лише наповнювачем, який заповнює об’єм між щебенем. Не повинно бути навпаки!
Звичайно ж, споживачеві усього цього не видно, однак при ретельному дослідженні чи перевірці виробу такі речі можна побачити неозброєним оком. Ще гірше, коли придбаний виріб починає руйнуватися просто на очах.
На нашу думку, бетонний виріб, як і будь-який будівельний матеріал «не любить» економії, оскільки призначений для довготривалого використання. Тому ми радимо споживачам  купувати бетонні вироби у «перевірених» виробників і не спокушатися на низьку ціну, за якою приховується низька якість. Слід пам’ятати, що вигода від дешевшого виробу не покриє збитки від його заміни через короткий термін експлуатації останнього. Споживачу знову доведеться платити за нові вироби, їхню доставку, демонтаж та монтаж, а це не лише додаткові витрати, але й зайві клопоти.

Рис. 10 Капелюх 45х45х11 Медуза коричнева /парапет/
Спілкувалася Людмила ДЕМЧУК

 

Технологія вібролиття

Технологія вібролиття

Технологія вібролиття застосовується для виготовлення бетонних виробів методом наповнення форми бетоном . Потім бетон у формі ущільнюється із застосуванням вібрації. Внаслідок вібрації лицева сторона виробів насичується всіма компонентами бетонної суміші і ущильнюється до гладкої поверхні, а надлишки води виходять з форми.

Вібролитий бетонний виріб виготовляється з гранітного щебеню, митого піску, хімічних добавок для підсилення характеристик бетону, а також 500-го цементу без шлаку і інших домішок. Технологія вібролиття забезпечує високу щільність виробу із низьким водопоглинанням. Застосування такої технології гарантує гладку поверхню, високу морозостійкість і довговічність виробів.

Для тих людей, які планують придбати парапети (дашки і капелюхи), особливою перевагою будуть вироби з гладкого бетону. Додатково довговічність парапетів можна подовжити за допомогою покриття поверхні виробів фарбою.

В нас можна замовити вже пофарбовані вироби. Нами використовується перевірена і надійна фарба для бетону, яку також можна придбати в нас і пофарбувати бетонні вироби самостійно. Розхід фарби може коливатися в залежності від методів нанесення від 4 до 8 м.кв. бетонної поверхні за один шар пофарбування.

Фарба надійно захищає бетон від вологи і опадів, не вигорає на сонці і не боїться морозу.

Частина 2: Як вибрати покриття для доріжки

Порівняльна таблиця характеристик покриттів для тротуарних доріжок, відмосток і інших пішохідних зон.

Характеристика Асфальт Гранітна бруківка Бетонна бруківка Плитка тротуарна Плитка керамічна Плитка кам’яна
Ціна + + ++ + +
Довговічність +++ ++ ++ + +
Кольорова гамма + ++ + +++ +
Текстура поверхні ++ ++ +
Морозостійкість +++ + ++ +
Міцність + + + +
Товщина + + + +
Екологічність + + +
Дрібний розмір + +
Простота укладки + ++ +

Звичайно, кожен покупець має свої побажання щодо вигляду тротуарних доріжок чи інших пішохідних зон. Сподіваємося наша стаття допоможе Вам зробити вибір в залежності від Ваших потреб і можливостей.

Як вибрати покриття для доріжки

В цій статті ми розглянемо варіанти вибору покриття такого призначення: садова/паркова доріжка, відмостка навколо будинку, пішохідна/тротуарна зона.
Серед покриттів розглянемо такі: асфальт, бруківка гранітна, бруківка бетонна, плитка тротуарна, плитка керамічна і плитка кам’яна.

Асфальт

Технологія укладання асфальта проходить у декілька основних етапів:

–          Демонтаж старого покриття (якщо таке є);

–          Грунтові роботи (прибрати/досипати грунт і вирівняти площину) із трамбуванням;

–          Виставити поребрики/бордюри по периметру майбутньої доріжки і закріпити їх за допомогою сухої суміші цемента з піском;

–          Підготувати і засипати основу майбутньої доріжки із застосуванням щебня, піска і цемента із трамбуванням;

–          Насипати і втрамбувати асфальт.

Плюси:

Всі складові основи і асфальт можна викласти досить швидко. Укладання гарячого асфальту влітку обійдеться значно дешевше ніж спеціального асфальту для холодної погоди.

Товщина тротуарного асфальту є незначною, що може бути плюсом в певних обставинах, коли поверхня доріжки не повинна бути надто високо.

Мінуси:

Асфальт містить шкідливі для людини смоли, які випаровуються під час нагрівання.

Асфальтове покриття легко деформується взимку від холоду, а влітку від спеки.

Термін служби асфальтового покриття складає в наших погодніх умовах 2-7 років.

Бруківка гранітна

Технологія укладання гранітної бруківки проходить у декілька основних етапів:

–          Демонтаж старого покриття (якщо таке є);

–          Грунтові роботи (прибрати/досипати грунт і вирівняти площину) із трамбуванням;

–          Виставити поребрики/бордюри по периметру майбутньої доріжки і закріпити їх за допомогою сухої суміші цемента з піском;

–          Підготувати і засипати основу майбутньої доріжки із застосуванням щебня, піска і цемента із трамбуванням (Рідше використовують бетонну основу, поверхню якої слід засипати сумішшю піска із цементом);

–          Викласти гранітну бруківку;

–          Засипати шви між бруківкою.

Плюси:

Гранітна бруківка має високий термін служби.

За допомогою декількох варіантів кольорів граніту, можна зробити візерунок.

Граніт не боїться перепадів температур і не деформується під впливом сонця і холоду.

Мінуси:

Гранітна бруківка фонить (має підвищений радіаційний фон).

Гранітна бруківка відноситься до дуже дорогих матеріалів.

Укладання гранітної бруківки ускладнене і вимагає терпіння, кваліфікації і купи грошей на укладку.

Товщина гранітної бруківки може суттєво вплинути на її вибір, коли поверхня доріжки не повинна бути надто високо.

Бетонна бруківка не призначена для пішохідних зон, а відноситься до дорожніх покриттів, де їздить автотранспорт.

Бруківка бетонна

Технологія укладання бетонної бруківки проходить у декілька основних етапів:

–          Демонтаж старого покриття (якщо таке є);

–          Грунтові роботи (прибрати/досипати грунт і вирівняти площину) із трамбуванням;

–          Виставити поребрики/бордюри по периметру майбутньої доріжки і закріпити їх за допомогою сухої суміші цемента з піском;

–          Підготувати і засипати основу майбутньої доріжки із застосуванням щебня, піска і цемента із трамбуванням (Рідше використовують бетонну основу, поверхню якої слід засипати сумішшю піска із цементом);

–          Викласти бетонну бруківку;

–          Засипати шви між бруківкою.
Детальніше про те як укладається бетонна бруківка дивіться тут…

Плюси:

Бетонна бруківка має підвищений термін служби (15-25 років);

За допомогою варіантів кольорів, можна зробити яскравий візерунок.

Бетон не боїться перепадів температур і не деформується під впливом сонця і холоду.

Вартість бетонної бруківки буде середньою (нижче за вартість гранітної).

Мінуси:

Бетонна бруківка не призначена для пішохідних зон, а відноситься до дорожніх покриттів, де їздить автотранспорт.

Бетонна бруківка за рахунок своєї товщини буде коштувати дорожче за матеріали призначені для доріжок.

Укладання бетонної бруківки вимагає спеціальне обладнання (трамбувальна машина оснащена резиновою підкладкою).

Товщина бетонної бруківки (6-8 см) може суттєво вплинути на її вибір, коли поверхня доріжки не повинна бути надто високо.

Плитка тротуарна

Технологія укладання тротуарної плитки проходить у декілька основних етапів:

–          Демонтаж старого покриття (якщо таке є);

–          Грунтові роботи (прибрати/досипати грунт і вирівняти площину) із трамбуванням;

–          Виставити поребрики/бордюри по периметру майбутньої доріжки і закріпити їх за допомогою сухої суміші цемента з піском;

–          Підготувати і засипати основу майбутньої доріжки із застосуванням щебня, піска і цемента із трамбуванням (Рідше використовують бетонну основу, поверхню якої слід засипати сумішшю піска із цементом);

–          Викласти тротуарну плитку;

–          Засипати шви між плиткою.
Детальніше про те як укладається тротуарна плитка дивіться тут…

Плюси:

Бетонна плитка тротуарна має підвищений термін служби (15-25 років);

За допомогою технології виготовлення методом вібролиття тротуарна плитка може мати на поверхні текстуру/ насічку, яка створює неповторний візерунок.

Бетон не боїться перепадів температур і не деформується під впливом сонця і холоду.

Вартість бетонної плитки тротуарної  буде залежати від товщини і буде низькою. (нижче за вартість гранітної і бетонної бруківки).

Товщина 2.5-3.5 см є великим плюсом тротуарної плитки, оскільки вона гарно підходить там, де не пролізуть товстіші покриття.

Тротуарна плитка складається із плит розміром 25х25, 30х30 см (рідше 40х40) і тому її укладку можна здійснити самостійно не маючи професійних навичок з укладання.

Мінуси:

Тротуарна плитка не призначена для автотранспорту.

Тротуарна плитка не складається з дрібних елементів.

Плитка керамічна

Технологія укладання керамічної  плитки проходить у декілька основних етапів:

–          Підготовка/Демонтаж старого покриття (якщо таке є);

–          Грунтові роботи (прибрати/досипати грунт і вирівняти площину) із трамбуванням;

–          Виставити поребрики/бордюри по периметру майбутньої доріжки і закріпити їх за допомогою сухої суміші цемента з піском;

–          Підготувати і залити бетонну основу майбутньої доріжки;

–          Поставити на клей керамічну плитку;

–          Заробити шви фугою.

Плюси:

Керамічна плитка має широкий вибір кольорів і текстур.

Керамічна плитка не боїться і не пропускає воду.

Вартість керамічної плитки є середньою.

Товщина 0,5-1,5 см є великим плюсом керамічної, оскільки вона гарно підходить там, де не пролізуть товстіші покриття.

Мінуси:

Керамічна плитка не призначена для автотранспорту.

Керамічна плитка не складається з дрібних елементів.

Керамічна плитка складається із плит середнього і великого розміру, але  її укладку можна здійснити лише маючи певні навички з укладання плитки.

Кермічна плитка має середній термін служби (5-10 років).

Кермічна плитка має низьку ударостійкість.

Керамічна плитка надзвичайно слизька і небезпечна для людей, коли на її поверхні опиняється вода або мастила.

Плитка кам’яна (пісчаник)

Технологія укладання кам’яної плитки проходить у декілька основних етапів:

–          Підготовка/Демонтаж старого покриття (якщо таке є);

–          Грунтові роботи (прибрати/досипати грунт і вирівняти площину) із трамбуванням;

–          Виставити поребрики/бордюри по периметру майбутньої доріжки і закріпити їх за допомогою сухої суміші цемента з піском;

–          Підготувати і залити бетонну основу майбутньої доріжки;

–          Постелити на розчин кам’яну плитку;

–          Заробити шви.

Плюси:

Вартість кам’яної плитки є середньою.

Товщина ~3 см є плюсом кам’яної плитки, оскільки вона гарно підходить там, де не пролізуть товстіші покриття.

Кам’яна плитка складається із плит середнього і великого розміру і  її укладку можна здійснити маючи певні навички з укладання плитки.

Мінуси:

Кам’яна плитка має обмежений вибір кольорів і текстур.

Кам’яна плитка не призначена для автотранспорту.

Кам’яна плитка не складається з дрібних елементів.

Кам’яна плитка має середній термін служби (5-10 років).

Кам’яна плитка має низьку ударостійкість і руйнується під впливом зовнішнього середовища.

Продовження … Частина 2: “Як вибрати покриття для доріжки”.

Технологія укладання плитки тротуарної з бетону проходить у декілька основних етапів:

Як самостійно встановити поребрик /бордюр?

Як самостійно встановити поребрик /бордюр?

Виставляємо бордюри/поребрики в залежності від їх призначення на потрібну висоту по рівню і шнуру. Для цього може знадобитися трошки більше заглиблення в грунт ніж для тротуарної плитки /бруківки/. Виставлені бордюри/поребрики засипаємо в основі спеціально підготовленою сумішшю цемент:пісок – 1:3. Ретельно закріпляємо навколо, застосовуючи воду і трамбовку.

Бордюр/поребрик не дозволяє тротуарній плиткці /бруківці/ «лізти» на газон, а газону «лізти» на тротуарну плитку /бруківку/. Є певний стереотип – бордюр має бути вище тротуарної плитки /бруківки/, а газон вище дороги. Це так тільки в випадку міського тротуару, коли бордюр виконує роль межі пішохідної зони або газону від дороги, тобто ускладнює заїзд (випадковий чи навмисний) автомобіля на тротуар чи газон. Ще одна причина робити дороги і тротуари нижче газона полягає в тому, щоб бруд і сміття залишалися на тротуарі чи дорозі – там їх простіше прибрати ніж на газоні. Якщо Ви не плануєте сильно смітити на своїй ділянці, то поверхня тротуарної плитки /бруківки/ може бути трохи (на 1-3 см) вище поверхні землі/газону. Якщо ж газон і покриття зробити в один рівень, то сильний дощ вимиє частину грунту на тротуарну плитку /бруківку/, а це небажано.